Welbeschouwd 2027: De Reactor X deBuren X Writers Unlimited

21/10/2026

Al ruim tien jaar werken deBuren en De Reactor samen aan programma’s voor talentontwikkeling en kennisdeling op het gebied van literatuurkritiek. Dit jaar zetten ze deze samenwerking voort met festival Writers Unlimited, voor een doelgroep van beginnende en gevorderde literair critici.

Op 23 januari komen we allemaal samen voor live workshops over het recenseren van proza, poëzie en graphic novels. Een spannend buitenbeentje is de workshop geschreven auteursinterview, waarvoor je een schrijver interviewt die zal optreden op het festival.

Literaire tijdschriften en online platforms zijn essentiële stapstenen in de ontwikkeling van schrijvers. Maar als het over de talentontwikkeling en ontmoeting van (beginnende en gevorderde) literatuurcritici gaat, zijn er minder mogelijkheden. Daarom organiseren we voor iedereen die zich wil ontwikkelen in het schrijven van literaire kritiek deze Welbeschouwd-workshops.
Schrijf je gauw in, want de plaatsen zijn beperkt.

Meld je aan voor 10 november! Ga naar de website van deBuren voor meer informatie.

Hieronder vind je het volledige programma:

Workshop recenseren van graphic novels door Sam De Wilde, aan de hand van Samir van Aimee de Jongh | Inschrijven

Workshop recenseren van poëzie door Maarten van der Graaff, aan de hand van Tekstielen van Sarah de Koning | Inschrijven

Workshop geschreven auteursinterview door Robin Goudsmit | Inschrijven

Workshop recenseren van proza door Hannah van Binsbergen, aan de hand van Corpus Britney van Dominique de Groen | Inschrijven